Zpravodajství

Falešná ekologická daň rozzuřila lidi na Zlínsku

Falešná ekologická daň rozzuřila lidi na Zlínsku
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo financí varuje před dalším podvodem. Několika lidem na Zlínsku v těchto dnech přišla faktura na zaplacení ekologické daně. Jednalo se o částku do dvou tisíc korun. Jediný kdo může daně vybírat je stát. Policie už přijala trestní oznámení k nim se připojí i samo ministerstvo.

Ve falešné faktuře se píše, že jste povinni do dvou týdnů zaplatit roční ekologickou daň. Na faktuře je uvedeno jméno společnosti Ezere s.r.o. Podle obchodního rejstříku má sídlo v Praze.

Nám se podařilo sehnat jednatele společnosti, který je uvedený v obchodním rejstříku. Ten ale tvrdí, že s ní už nemá nic společného a že o žádných fakturách neví. Nový majitel prý zatím nepodal návrh na změnu v obchodním rejstříku. Pod fakturami je podepsaný jakýsi pan Pospíšil. Spojit se s ním je ale nemožné.

Ekologická daň u nás zatím neplatí. Pokud by bychom ji měli začít platit, mohlo by to být až od 1. ledna 2008. To ovšem musí ještě projednat vláda.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz