Zpravodajství

Muž napadl policisty a ukradl jim pistoli

Muž napadl policisty a ukradl jim pistoli
Zdroj: TV Nova

Stovka policistů pátrá po celém Karlovarsku po 28letém muži, který při nočním zatýkání v Ostrově napadl policejní hlídku a jednomu z policistů ukradl služební pistoli. Policie varuje občany, že hledaný a ozbrojený Ivan Žigmund je velmi nebezpečný a může se pohybovat kdekoli po Karlovarsku i za jeho hranicemi. Policie po muži už nějaký čas pátrala.

Okresní státní zástupce v Chomutově na něj dokonce vydal souhlas k zadržení kvůli majetkové trestné činnosti.

V okolí Ostrova to od rána vypadá jako na policejních manévrech. Hlídky ozbrojené brokovnicemi zastavují a kontrolují auta, nad lesy létá policejní vrtulník.

Zhruba stovka policistů je v terénu kvůli jedinému muži. Ivan Žigmund je od noci na středu na útěku. U sebe má mít služební pistoli, kterou ukradl policejní hlídce.

V noci na dnešek v této části Ostrova zahlédli policisté muže, který se choval velmi podezřele. Chodil doslova dům od domu, od garáže ke garáži a zkoušel brát za kliky.

Zavolali na něj proto hlídku. Policisté muže zadrželi a zjišťovali jeho totožnost.

Vyklubal se z něho hledaný recidivista. Chystali se mu nasadit pouta. V tom se stalo něco nečekaného. Začala potyčka muže s policistou. Pachatel vytrhl policistovi zbraň s 15 náboji. Muž na policejní hlídku dokonce krátce zbraní namířil a utekl.

Pachatel má za sebou kriminální minulost. Po útočníkovi jakoby se slehla zem. Hrozí mu celá řada závažných trestných činů, včetně útoku na veřejného činitele a nedovoleného ozbrojování.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz