Zpravodajství

Muž napadl policisty a ukradl jim pistoli

Muž napadl policisty a ukradl jim pistoli
Zdroj: TV Nova

Stovka policistů pátrá po celém Karlovarsku po 28letém muži, který při nočním zatýkání v Ostrově napadl policejní hlídku a jednomu z policistů ukradl služební pistoli. Policie varuje občany, že hledaný a ozbrojený Ivan Žigmund je velmi nebezpečný a může se pohybovat kdekoli po Karlovarsku i za jeho hranicemi. Policie po muži už nějaký čas pátrala.

Okresní státní zástupce v Chomutově na něj dokonce vydal souhlas k zadržení kvůli majetkové trestné činnosti.

V okolí Ostrova to od rána vypadá jako na policejních manévrech. Hlídky ozbrojené brokovnicemi zastavují a kontrolují auta, nad lesy létá policejní vrtulník.

Zhruba stovka policistů je v terénu kvůli jedinému muži. Ivan Žigmund je od noci na středu na útěku. U sebe má mít služební pistoli, kterou ukradl policejní hlídce.

V noci na dnešek v této části Ostrova zahlédli policisté muže, který se choval velmi podezřele. Chodil doslova dům od domu, od garáže ke garáži a zkoušel brát za kliky.

Zavolali na něj proto hlídku. Policisté muže zadrželi a zjišťovali jeho totožnost.

Vyklubal se z něho hledaný recidivista. Chystali se mu nasadit pouta. V tom se stalo něco nečekaného. Začala potyčka muže s policistou. Pachatel vytrhl policistovi zbraň s 15 náboji. Muž na policejní hlídku dokonce krátce zbraní namířil a utekl.

Pachatel má za sebou kriminální minulost. Po útočníkovi jakoby se slehla zem. Hrozí mu celá řada závažných trestných činů, včetně útoku na veřejného činitele a nedovoleného ozbrojování.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz