Zpravodajství

Krejčíř: do JAR za ním dorazil i Sokol

Krejčíř: do JAR za ním dorazil i Sokol
Zdroj: TV Nova

Soud v Johannesburgu zítra rozhodne o tom, zda český podnikatel Radovan Krejčíř zůstane v tamním vězení. Do jihoafrické republiky už dorazil Krejčířův advokát Sokol a i doposud utajovaná delegace českých policistů a státních zástupců.

Kromě Sokola dorazil do JAR i desetičlenný český tým, jenž má přispět k vydání Krejčíře do vlasti. Jeho součástí je i státní zástupkyně Petra Pavlánová. Dalším členem skupiny je detektiv protikorupční skupiny Jiří Novák. 

Ve čtvrtek se schyluje v JAR k bitvě, jakou tamní soud ještě nezažil. Krejčíře by měla přiletět podpořit i jeho matka. Krejčířova manželka nedorazí, existují obavy, že by na ní byl vydán zatykač. Pokud Krejčíř ve vazbě zůstane, jeho vydání do ČR může trvat i několik měsíců.

Krejčíř přicestoval do JAR v dubnu, kdy se snažil nalézt nové útočiště. Předtím od poloviny roku 2005 přebýval na Seychelských ostrovech. Krejčíř získal seychelské občanství. V roce 2005 utekl policistům z z luxusní černošické vily. V Česku čelí hned několika trestním stíháním.


TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz