Zpravodajství

Obvinění: Primář gynekologie podváděl pacientky

Obvinění: Primář gynekologie podváděl pacientky
Zdroj: TV Nova

Rakovnická policie obvinila náměstka ředitele a zároveň primáře gynekologického oddělení tamní nemocnice z podvodu. Lékař prý nabízel pacientkám šetrnější operaci za šest tisíc korun, a to i přesto, že ji plně hradí zdravotní pojišťovna.

Zatím neznámý počet pacientek, které chtěly v Rakovníku podstoupit operaci, dostal na výběr ze dvou možností.Pacientky mohly ležet v nemocnici dlouho a můžou nastat komplikace, anebo rychlejší operace za šest tisíc korun.

Policie primáře obvinila z podvodu, protože prý mimo jiné moc dobře věděl, že je operace hrazena pojišťovnou. Lékař se k případu nechce příliš vyjadřovat, dokud nebude ukončeno vyšetřování.

To, že peníze neskončily v kapse primáře, ale v nemocnici lékaře podle policie nijak neomlouvá.

Vyšetřování případu ještě není zdaleka ukončeno. Policii bude podle všeho zajímat i to, proč vše neodhalily kontroly a audity v nemocnici. Od začátku výběru peněz za operaci už uplynulo několik let.

Pokud bude primář gynekologického oddělení rakovnické nemocnice uznán vinným, hrozí mu až tři roky vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zástupci Finska a Švédska podali přihlášky do NATO

Švédský velvyslanec u NATO Axel Wernhoff a jeho finský protějšek Klaus Korhonen ve středu krátce po osmé hodině ráno předali v centrále Severoatlantické aliance přihlášky svých zemí do NATO, informovala švédská stanice SVT. Ty předtím podepsali ministři zahraničí obou zemí. Schválit je nyní musí všech 30 členů. Turecko už dříve avizovalo, že bude proti.

Píše se na Deník.cz