Zpravodajství

Radnice slučují školy, občané se bouří

Radnice slučují školy, občané se bouří

Radní na několika místech republiky se v rámci úspor rozhodli slučovat školy. Znamená to, že některé školy, především základní, úplně zaniknou. Jenomže to vzbuzuje hlavně mezi rodiči a studenty obrovské znepokojení.

Zdroj: TV Nova

Vypjatá atmosféra plná hádek panovala v týdnu na jedné základní škole ve čtvrtém pražském obvodu. Radní sem přišli rodičům oznámit, že jejich škola pravděpodobně zanikne.

Jenomže to rodiče nemohou pochopit. Právě tato škola v Horáčkově ulici patří mezi nejvyhlášenější v Praze. Specializují se tady na cizí jazyky.

Jen v Praze 4 by se mělo sloučit celkem osm škol. Z toho tři by měly úplně zaniknout.

A podobná situace je i v severních Čechách. Se slučováním se tu nechtějí smířit tisíce studentů. Po České Lípě se protesty přesunuly naposledy do Turnova.

Zhruba čtyřem stovkám studentů turnovské obchodní akademie a hotelové školy se nelíbí násilné propojení s integrovanou školou.

Každá škola má svoji image a tradici, kterou buduje mnoho let, a o tuto nechceme přijít.

Rodiče navíc argumentují, že v současné době mateřské školky praskají ve švech. Za pár let po sloučení by tedy mohl být zase nedostatek míst v základních školách.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz