Zpravodajství

Nová zábava: stahování podprsenek a kalhotek na veřejnosti

Někteří mladíci mají nový druh adrenalinové zábavy. Na veřejnosti se nenápadně přiblíží k nic netušícím ženám a stahují jim trička, podprsenky, sukně či kalhotky. Vše si přitom nahrávají na video.

Videonahrávka je již nějakou dobu dostupná na internetu, pochopitelně bez souhlasu pokořených dívek. Naše redakce ji obdržela také. Jeden mladík na ní drží kameru a druhý stahuje dívkám jejich trička bez ramínek i s podprsenkami nebo minisukně i s kalhotkami. To se odehrává na nejrůznějších veřejných místech - na ulicích, parkovištích, ale i v metru.

Zlostná reakce dívek na sebe nenechává dlouho čekat. "Co děláš?" - tak to je asi nejmírnější odezva dívek na kousek z produkce rozjívených teenagerů. Mladíci ale zřejmě netuší, že si zahrávají se zákonem.

Zdroj: TV Nova

Takové jednání může podle psychologa Karla Humhala zanechat na dívkách vážné psychické stopy. "Pro školačky v pubertálním věku je takové jednání strašně ponižující," uvedl psycholog. "Zejména dospívající dívky mají zvýšené vědomí tělesného schématu," uvedl Humhal s tím, že se jednáním výrostků mohou cítit potupené. Humhal připomněl nedávný případ v Polsku, kdy dívka spáchala sebevraždu poté, co chlapci v mobilu předstírali její znásilnění. Starší ženy berou podle psychologa podobné žertíky s větším nadhledem.

Pokuta je za tisíc korun

"Takové jednání by mohlo být kvalifikováno jako přestupek nebo i trestný čin výtržnictví," řekla našemu serveru právnička Petra Němečková. "Podle mého názoru je to ale přestupek proti občanskému soužití," dodala. Příslušná právní formulace paragrafu zní: "Přestupku se dopustí ten, kdo jinému ublíží na cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch." Mladíkům by v takovém případě hrozila pokuta 1000 korun, což není nijak vysoká částka.

Pokud by bylo chování výrostků kvalifikováno jako výtržnictví, mladíci by si mohli ve vězení odsedět až dva roky.

Podobně jako Němečková by kvalifikoval jednání i policista Jiří Brych ze služby kriminální policie a vyšetřování. "Spíše než vydírání se jedná o přestupek," uvedl. Nejlepším trestem pro takové mladíky by bylo pár pohlavků, dodal psycholog Humhal.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz