Zpravodajství

Zloději kolejnic vzorem pro školáky!

Zloději kolejnic vzorem pro školáky!
Zdroj: Korzo

Německý soud odsoudil tři muže za to, že ukradli přes 4 kilometry železničních kolejí a prodali je do šrotu. Stali se však místními hrdiny a děti se na jejich příkladu cvičí v matematice.

U marburského soudu vyšlo najevo, že se tři mladí muži původem z bývalého Sovětského svazu vydávali za zaměstnance státních železnic Deutsche Bahn. Pod touto záminkou začali rozebírat nepoužívaný kus železnice mezi městy Niederwalgern a Lohra. Dokonce zašli tak daleko, že rozdávali letáky, v nichž žádali místní obyvatele o pochopení kvůli hluku, kterým obtěžovali okolí. Zcizené kolejnice měly cenu asi 170 000 eur (4,8 milionu korun), ale zloději se spokojili s "pouhými" 100 000 eury (2,8 milionu korun), které za ně dostali ve sběrně použitých kovů.

Neobvyklý kousek se stal v okolí legendou a dokonce inspiroval místní školský úřad, který ho užil jako matematický příklad, v němž měli žáci vypočítat váhu, objem a cenu ukradeného kovu.

Tři podezřelí muži ve věku 26 až 29 let byli chyceni až poté, kdy si jejich totožnost začal u Deutsche Bahn zjišťovat nedůvěřivý místní obyvatel. Teď si jeden z mužů půjde sednout na 25 měsíců do vězení a ostatní dva dostali osmnáctiměsíční podmínku.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz