Zpravodajství

Zloději kolejnic vzorem pro školáky!

Zloději kolejnic vzorem pro školáky!
Zdroj: Korzo

Německý soud odsoudil tři muže za to, že ukradli přes 4 kilometry železničních kolejí a prodali je do šrotu. Stali se však místními hrdiny a děti se na jejich příkladu cvičí v matematice.

U marburského soudu vyšlo najevo, že se tři mladí muži původem z bývalého Sovětského svazu vydávali za zaměstnance státních železnic Deutsche Bahn. Pod touto záminkou začali rozebírat nepoužívaný kus železnice mezi městy Niederwalgern a Lohra. Dokonce zašli tak daleko, že rozdávali letáky, v nichž žádali místní obyvatele o pochopení kvůli hluku, kterým obtěžovali okolí. Zcizené kolejnice měly cenu asi 170 000 eur (4,8 milionu korun), ale zloději se spokojili s "pouhými" 100 000 eury (2,8 milionu korun), které za ně dostali ve sběrně použitých kovů.

Neobvyklý kousek se stal v okolí legendou a dokonce inspiroval místní školský úřad, který ho užil jako matematický příklad, v němž měli žáci vypočítat váhu, objem a cenu ukradeného kovu.

Tři podezřelí muži ve věku 26 až 29 let byli chyceni až poté, kdy si jejich totožnost začal u Deutsche Bahn zjišťovat nedůvěřivý místní obyvatel. Teď si jeden z mužů půjde sednout na 25 měsíců do vězení a ostatní dva dostali osmnáctiměsíční podmínku.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz