Zpravodajství

Lupiči ukradli čtyři miliony korun, přepadli auto bezpečnostní agentury

Tři ozbrojení lupiči, kteří ve čtvrtek přepadli řidiče bezpečnostní agentury, se zmocnili více než čtyř milionů korun. K přepadení došlo kolem deváté hodiny ráno a zaútočili na pracovníky bezpečnostní agentury v Praze na Chodově. V Ryšavého ulici tam pachatelé se zbraněmi v ruce donutili zaměstnance ochranky zastavit jejich felicii. Pachatelé s penězi odjeli. Našemu serveru to sdělil mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek. V pátek policie zveřejnila předběžnou výši škody: čtyři miliony korun.

Podle Ivy Knolové z tiskového oddělení pražské policie ale částka zatím není konečná, protože ještě stále pokračuje inventura.

Přepadení provedli tři ozbrojení muži v kuklách, kteří byli oblečeni do černého oděvu," uvedla policejní mluvčí Iva Knolová. Podle ní muži zaskočili řidiče bezpečnostní agentury, kterého vytáhli z vozidla a sebrali mu zbraň. Peníze převáželi zaměstnanci agentury Phoenix. Lupiči na ně zamířili zbraně. Poté s felicií pracovníkům agentury ujeli.

"Policisté vyhlásili celostátní pátrání po vozidle tovární značky Škoda Felicia combi v bílém provedení, vůz je označen červenými pruhy, na kapotě a bocích je nápis FENIX," uvedla Knolová. Vůz je také opatřen oranžovým výstražným majákem. "Registrační značka vozu je 3C4 59 51," dodala mluvčí.

Policisté žádají svědky této události, či ty osoby, které by si odcizeného vozidla všimly, případně nalezly, aby se spojily s policisty prostřednictvím linky tísňového volání 158 a poskytly jim tyto cenné informace, které by mohly přispět k objasnění tohoto trestného činu.

Dosud nejvyšší částky při přepadení vozu bezpečnostní agentury se zmocnili lupiči v září 2002. Tři pachatelé na Evropské třídě v Praze 6 uloupili z obrněného vozu bezpečnostní agentury Group 4 Securitas 153 milionů korun, které převážel ze Citibank. Šlo o největší peněžní loupež v ČR a zároveň o první útok na obrněné vozidlo. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.

Dodávkupřepadli nejméně tři muži, z nichž dva měli policejní uniformy. Unesli auto i s penězi a tříčlennou posádkou. Lupiči dosud nebyli dopadeni.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz