Zpravodajství

VIDEO: Sražená dívka letěla vzduchem, ostatní přihlíželi!

VIDEO: Sražená dívka letěla vzduchem, ostatní přihlíželi!

Rozum zůstává stát a tep se zrychluje při sledování záběrů průmyslové kamery města Zlína. Šestnáctiletá dívka z Jeseníku přechází přes přechod, první auto jí dává přednost, druhé auto ale nezastavuje a školačku sráží. Šokující je lhostejnost některých svědků, kteří bez zájmu odcházejí. Tento přechod patří ke kritickým dopravním bodům ve městě, přiznala pro nova.cz zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.


Nehoda se stala v úterý ve 14:30 v centru města. Šestačtyřicetiletý řidič z Kroměřížska nedal přednost mladé chodkyni a prakticky ji katapultoval do vzduchu.

Dívka zůstala ležet na vozovce a mnozí kolemjdoucí i řidiči z místa prostě odešli, aniž by jí poskytli pomoc. Školačka naštěstí utrpěla jen otřes mozku a byla hospitalizována do zlínské nemocnice, uvedla pro náš server Bartíková. 

Řidiči hrozí pokuta ve výši až 50 tisíc korun a odebrání řidičského průkazu, dodala mluvčí. 

Zdroj: TV Nova

Záchranáři lhostejnost znají 

Také reakce řidiče, který dívku srazil, je zarážející. Pouze stál a díval se, co se stalo. Podle policie byl v šoku. Nechce se ani věřit, že naštěstí měla dívka pouze otřes mozku a pohmožděná záda.

Jenže to kolemjdoucí vůbec nemohli tušit. Setkáváme se s tím každodenně, často tu pomoc neposkytnou, říká záchranář. Podle záchranářů to může být nečekaná reakce na krizovou situaci. V každém případě je ale okamžitá pomoc velmi důležitá. Potom podle záchranářů dochází k časové prodlevě.

Psycholog: lidé se zříkají odpovědnosti za pomoc

V momentu, kdy je u podobné nehody více svědků, mají mnozí z nich tendenci myslet si, že pomoc postytnou ti ostatní. Lidé se v těchto situacích často bojí, že něco zkazí a chovají se jako malé děti, řekl pro nova.cz psycholog Petr Beroušek.

Někteří zpanikaří a začnou plašit. Možný je i případ, že pomocnou ruku chtějí podat všichni. Opačná zkušenost je však častější, uvedl Beroušek.

Jak situaci změnit? Jedině osvětou, myslí si Beroušek. Lidé by měli být informováni, co mají při podobných chvílích dělat. Jinak budeme i nadále svědky podobných smutných scén.

"Pořád nějací mrtví...!"

Podle policie patří tento přechod k těm nejvíc nebezpečným ve Zlíně. K dopravním nehodám i ke srážkám chodů tady dochází často, říká zlínská policejní mluvčí Šárka Škubalová.

Tady je to strašné, tady jsou pořád nějací mrtví lidi, říkají místní obyvatelé. Pokud by se podařilo vypátrat také bezohledné svědky, i ti by mohli být stíháni za neposkytnutí první pomoci.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz