Zpravodajství

VIDEO: Narkomani způsobili požár panelového domu

VIDEO: Narkomani způsobili požár panelového domu

V pražské Michli odpoledne hořel panelový dům. Hasiči celý objekt evakuovali. Čtyři lidé byli při požáru zraněni. Na místě v tuto chvíli pracují kriminalisté z protidrogového oddělení.

Zdroj: TV Nova

S největší pravděpodobností totiž začalo ve třetím patře hořet od varny drog. "Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky," řekl TV Nova mluvčí pražských hasičů Vít Pernica. Podle něj příčina požáru souvisí zřejmě s kriminální činností lidí ve vyhořelém bytě nebo byl požár způsoben nedbalostí.

Sousedi na narkomany upozorňovali

K požáru ale vůbec nemuselo dojít. Nájemníci panelového domu na narkomany prý několikrát upozorňovali. "Dalo se to očekávat," řekla TV Nova paní, která bydlí v bytě pod narkomany. "Když jsem šla do koupelny, měla jsem kvůli nim poleptanou sliznici," stěžovala si na chování narkomanů.  

Další sousedka dokonce společně s jinými lidmi v paneláku podala na narkomany trestní oznámení. Podle ní se ale nic nedělo. Sousedka uvedla, že ve vyhořelém bytě bydlel člověk, jenž "byl 15 let závislý na heroinu". Často tam prý přespávalo deset a více lidí.

Narkomani byli požárem překvapeni. Postávali v oknech a chtěli utéct ohnivému nebezpečí. Dva z nich stáli na parapetech, dva byli na balkonech. Vyprostili je hasiči pomocí žebříku.

Všichni čtyři obyvatelé bytu skončili v nemocnici. Dva z nich jsou popáleni. Záchranka do nemocnice odvezla i jednu z dalších nájemnic domu, která se po požáru na místě psychicky zhroutila.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz