Zpravodajství

Zlíňany falešnou daní nepřechytračíte

Zlíňany falešnou daní nepřechytračíte

Nějaký šibal je chtěl podvést a vytáhnout z nich peníze, ale neuspěl. Na Zlíňany si jen tak někdo nepřijde. I přesto, že v kauze falešné ekologické daně vyplavují na povrch nové okolnosti. Zaplatit ji měly stovky občanů Zlína. Tamní policie je doslova zavalena telefonáty lidí, kterým pošta fakturu doručila. Ti, kteří již zapatili, však o své peníze nepřijdou.

Zdroj: TV Nova

Zlíňané, kterým přišla poštou faktura na zaplacení smyšlené ekologické daně, jsou opravdu naštvaní. Nechápu, za co bych ji měla platit, diví se žena. My jsme nikdy nic takového nazažili, aby lidé chodili v takové míře oznamovat trestný čin, kroutí hlavou zlínští policisté.

Máme více verzí

Ti také prošetřují hned několik verzí tohoto podvodu. Může jít o trik, jak z lidí vylákat peníze nebo o pomstu společnosti, která má logo na faktruře. Někdo mohl ale i zneužít cestovní doklad. Účet je totiž evidovaný na cizince. Už stovky lidí nám oznámily, že dostaly falešnou fakturu, říká policie.

Ve Zlíně už proto funguje speciální telefonní linka. Nic neplaťte, věc je v šetření pro podezření z trestného činu podvodu, zní jedna z rad po telefonu.

Bankovní účet, na který měli lidé posílat peníze, už policisté zablokovali. Kdo by přece jen necelé dva tisíce odeslal, částka se mu vrátí na konto. O peníze tak nepřijde.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz