Zpravodajství

Hradec přišel o tradiční panorama: dva gigantické jeřáby

Hradec přišel o tradiční panorama: dva gigantické jeřáby

Skoro dva roky vévodily městu a vytvářely postmoderní panorama Hradce Králové. Teď je všemu konec a Hradečané toho téměř litují. Řeč je o dvou obřích jeřábech, které sloužily na rozsáhlé stavbě v centru města. Lidé si na ně již tolik zvykli, že si jejich odstranění nenechali ujít. Byla to totiž neuvěřitelná podívaná.

Zdroj: TV Nova

Stavební jeřáby 52 metrů a 47 metrů vysoké sloužily k přepravě tunových břemen a osazovaly komíny, které stojí na střeše budoucího sídla krajského úřadu.

"Veškerý materiál ze dvou ulic se přemísťoval pomocí těchto jeřábů," říká stavbyvedoucí. Tyto práce jsou dokončeny, a aby mohly být jeřáby rozebrány, musel dorazit mobilní 350tunový vícenápravový kolos, který zakotvil na parkovišti.

Hradec si podívanou užil

"Provádí montáže větrných elektráren, jeho rameno je až 120 m dlouhé, váží 350 tun, je to jeden z největších u nás," vykresluje stavbyvedoucí. Každé z jednotlivých závaží na jeřábu váží 10 tun a na jeřáb se přidávají podle potřeby.

Jeho instalace zabrala téměř 15 hodin. Nejdříve začal přes 50 m dlouhým ramenem přemísťovat první stavební jeřáb z pivovaru na návěsy do přilehlé ulice. Složitá operace se stala velkou podívanou.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz