Zpravodajství

Nakupování po internetu nemusí být žádný med

Nakupování po internetu nemusí být žádný med

Internetové aukce jsou nyní předmětem sporu. Několik lidí se cítí podvedeno. Vydražili mobilní telefony a zaplatili je. Prodejce s nimi pak ale přestal komunikovat. Internetová aukce je moderní a stále populárnější způsob nákupu nového či použitého zboží. Princip má jako jiné dražby, které provádějí aukční síně. V internetových dražebních místnostech se dnes prodávají tisíce věcí a utrácejí miliony korun.

Zdroj: TV Nova

Před čtyřmi týdny jsem vydražila za relativně dobrou cenu mobilní telefon s tím, že jsem ho následující den zaplatila. Je to čtyři týdny a telefon stále nemám, stěžuje si účastnice aukce.

Spojili se a podali trestní oznámení

Stejně dopadlo více než deset lidí. Po třech týdnech se všichni spojili a chtěli podat trestní oznámení. Až pak prodejce začal opět komunikovat a peníze vrátil. Některým poslal i vydražený mobil. Za průtahy a nejistotu teď lidé viní samotného provozovatele internetové aukce.

To že nejsou aukce proti podvodníkům ideálně zabezpečené, přiznávají i samotní provozovatelé virtuálních dražebních místností. Ověřit si serióznost prodávajícího je takřka nemožné.

Za takový podvod hrozí několik let vězení

Před nebezpečím na internetových aukcích varuje i sdružení obrany spotřebitelů: Nakupovat na internetu velmi obezřetně. Pamatovat na to, že se můžeme setkat s podvodníkem.

Pokud někdo nabízí zboží s úmyslem vylákat od zákazníka peníze a slíbené zboží nedodat, může se dopustit trestného činu podvodu.

Za to podvodníkovi hrozí až několikaleté vězení. I přes nebezpečí využívá každým dnem internetové aukce tisíce lidí. Uživatelé internetových aukcí musí být i nadále obezřetní, komu svěřují své peníze. Podvodníkovi se vyhnou jedině při osobním převzetí vydraženého zboží.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz