Zpravodajství

Vezla syna na loupežné přepadení, aby na něj dohlédla

Daniela Langerová se přiznala k tomu, že osobně odvezla syna na přepadení klenotnictví, aby měla jistotu, že se mu nic zlého nestane.

"Byl odhodlán tu loupež provést a mně se nepodařilo mu to rozmluvit, tak jsem se nakonec nabídla, že ho tam zavezu. Chtěla jsem ho trochu ohlídat, protože jsem se o něj bála," prohlásila u soudu. Na to, že se její osmnáctiletý syn Marcel chystá k loupeži, prý přišla, když ji prosil, aby mu v prodejně pro kutily koupila nějaký provaz a lepicí pásku, ale tak, aby nikde nenechala žádné otisky prstů.

Langerová, která je matkou pěti dětí, nedokázala potlačit své obavy a rozhodla se raději u akce asistovat: "Když mi řekl, k čemu se chystá, nejdřív jsem tomu nevěřila, ale pak jsem dostala hrozný strach, že by se mu mohlo něco stát. Tak jsem šla radši s ním, abych ho mohla ochránit."

Připustila, že vyhlížela, jestli nejede policie, zatímco její syn a dva další mladíci loupili v klenotnictví. Nakonec si odnesli šperky přibližně v ceně milionu korun. Majitel obchodu Joerg Weyrath skončil pobodaný v nemocnici; lupiči byli dopadeni krátce poté... Během přepadení totiž spustili alarm, propojený s policejní stanicí.

Soudní jednání i nadále pokračuje, ale zdá se, že další maminky do případu zapleteny nebyly.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz