Zpravodajství

VIDEO: Markvartické hasiče vykradli

VIDEO: Markvartické hasiče vykradli

Nové zásahové obleky, boty, dýchací přístroje, radiostanice, plovoucí čerpadlo. Pomůcky, bez kterých se dobrovolní hasiči neobejdou. O tyto důležité věci je zloději připravili během jediné noci. Hasičům na základně po nájezdu zlodějů zbyly jen dvoje staré kalhoty a boty.

Zdroj: TV Nova

Případem se zabývá policie. Za krádež hasičské techniky za čtvrt milionu korun lze uložit od šesti měsíců do tří let odnětí svobody.

Nové zásahové obleky, boty, dýchací přístroje, radiostanice, plovoucí čerpadlo. Pomůcky, bez kterých se dobrovolní hasiči neobejdou. O tyto důležité věci je zloději připravili během jediné noci.

Hasičům na základně po nájezdu zlodějů zbyly jen dvoje staré kalhoty a boty. Hasiči přišli o speciální zásahové obleky a hlavně o dýchací přístroje. Bez nich je zásah hasičů u požáru nemožný. Záchranáře však nejvíc trápí ztráta plovoucího čerpadla, to totiž bylo nejdražší a pouze jedno na tři obce.

Sehnat novou techniku podle záchranářů může trvat i měsíce. Nikdo si z nich teď nedokáže představit, že by někde v okolí začalo hořet a byli v ohrožení lidské životy. Hasiči žádají o pomoc. Obecní úřad v Markvarticích přijme jakýkoliv dar. Dobrovolným hasičům by pomohla i takováto běžná motorová pila.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz