Zpravodajství

V Afghánistánu zabity desítky Talibanců

V Afghánistánu zabity desítky Talibanců
Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

Po pátečních večerních bojích afghánských a mezinárodních bezpečnostních sil s bojovníky bývalého afghánského vládního hnutí Talibanu přišlo na východě Afghánistánu o život nejméně 67 radikálů. S odvoláním na afghánskou armádu to dnes uvedla agentura AFP.

Boje se odehrály ve východní provincii Paktíja u pákistánských hranic. Asi dvacítka Talibanců tam nastražila léčku na hlídku mezinárodních mírových sil operující v oblasti a následně se rozpoutala mnohahodinová přestřelka. Hlídka přivolala na pomoc letadla NATO, která zničila "několik nepřátelských pozic".

Afghánský zdroj, který citovala agentura AP, nevyloučil, že mezi povstalci byli i bojovníci čečenské, pákistánské a arabské národnosti.

Kromě toho při pátečním leteckém útoku afghánských sil namířeném na západě země proti konvoji radikálů přišlo o život dalších 14 Talibanců a dalších deset utrpělo vážná zranění. Stoupenci hnutí se vraceli ze shromáždění v okrese Bakvá v západní provincii Faráh, kde měli zvolit nového vůdce. Střely z letadel zasáhly sedm jejich vozidel.

Bojovalo se i ve východní provincii Chóst, kde se podařilo koaličním a afghánským vládním silám zadržet pět příslušníků Talibanu a zničit úkryt zbraní.

ČSFD

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz