Zpravodajství

Syn v Dlouhém Mostě na Liberecku zřejmě zavraždil matku

Policie vzala v pátek 18. května do vazby třicetiletého muže, který je podezřelý z vraždy své devětačtyřicetileté matky. Serveru nova.cz to dnes potvrdila policejní mluvčí severočeského kraje Jarmila Hrubešová. Pachateli hrozí až 15 let vězení. Motiv vraždy policisté zjišťují.

„Ve čtvrtek 17. května oznámil policistům muž z Liberce, že už dva dny nevychází ze svého domu v Dlouhém Mostě jeho známá," řekla serveru nova.cz Hrubešová.  Dodala, že policisté objevili devětačtyřicetiletou ženu v jejím domě bez známek života a zadrželi zde třicetiletého syna zavražděné ženy. Policie ho označila za důvodně podezřelého.

Podle informací serveru nova.cz byl muž v pátek dopoledne obviněn z trestného činu vraždy a policie podala návrh na uvalení vyšetřovací vazby. Podle Hrubešové zatím kriminalisté neznají motiv vraždy. „K určení doby příčiny smrti byla nařízena soudní pitva," řekla Hrubešová.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz