Zpravodajství

USA navrhují tzv. minivíza

USA navrhují tzv. minivíza
Zdroj: TV Nova

Cestování do USA asi nebude ani po zrušení víz o moc jednodušší. Podle posledních informací chystají Spojené státy zavedení jakýchsi minivíz. Americký ministr pro vnitřní bezpečnost totiž navrhl systém nových opatření. Jedním z nich jsou elektronické formuláře. Na jejich základě pak bude vstup do USA buď povolen, nebo zamítnut.

"Hodlám spolupracovat s kongresem a našimi mezinárodními partnery na úpravách bezvízového styku, aby lidé mohli do spojených států cestovat jednodušeji," řekl už dříve americký prezident George Bush.

Na tuto větu čekaly tisíce čechů. Doteď musejí vyplňovat nesčetně formulářů a krom toho zaplatit i povinné poplatky. Mnoho lidí přesto dopadne podobně jako pan Širmer: podmínky splnil, vízum přesto nedostal.

Americká vláda chce sice současná víza zrušit. Dostat se za oceán ale ani potom nebude nikterak jednoduché. Kdo bude chtít vidět sochu svobody, bude muset například minimálně 48 hodin před odletem vyplnit elektronický formulář.

Nová pravidla by měla platit i pro staré členské země Evropské unie. Ty ale nadšení českého ministerstva nesdílejí. Jejich obyvatelé totiž na cestu do Států potřebují jen pas.

Kdy a zda vůbec budou nová pravidla platit se teprve uvidí. Návrh změny bezvízového styku musí nejprve schválit Americký kongres.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz