Zpravodajství

V Pardubicích hořela dvě auta

V Pardubicích hořela dvě auta
Zdroj: TV Nova

Drama jako z akčního filmu zažili obyvatelé Komenského ulice v Pardubicích. Ve dvoře soukromé firmy začala v noci hořet dvě zaparkovaná auta. Kriminalisté se domnívají, že vozy někdo zapálil úmyslně. Škoda je přibližně 1,5 milionu korun.

"V noci to tady vypadalo jako na divokém západě, oheň kouř a že by ty auta chytla sama, to se mi nezdá," říká svědek požáru. Z obou atu nezbylo zhola nic. "Škoda Octavia byla při příjezdu hasičů celá v plamenech a došlo také k explozi pneumatik," říká zasahující hasič.

Jedno z aut oheň úplně zničil. Druhé auto chytlo v zápětí. I když oheň celý vůz nezachvátil, zcela zničil jeho interiér. Policie má podezření, že auta někdo zapálil. Brzy totiž nachází ohnisko požáru.

"Byla zajištěna chemická stopa policejním psem na zadním sedadle Škody Oktávie," uvedla policie. Zatím nemůže vyloučit ani potvrdit, že se mohlo jednat o vyřizování účtů. Lidé z firmy se na toto téma nechtěli bavit.

K podobnému případu přitom došlo ani ne před třemi týdny v Pardubicích. I tady někdo zapálil auto, od kterého chytlo druhé vozidlo. "Tento případ je policíí prověřován jako podezření z trestného činu poškozování cizí věci. Může být sazba až tři roky vězení," uvedla policejní mluvčí.

Kriminalisté budou auta dále zkoumat, aby vyloučili technickou závadu. Výsledky budou známy do několika týdnů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz