Zpravodajství

Dělník se vážně zranil při pádu na stavbě

Dělník se vážně zranil při pádu na stavbě
Zdroj: HZS

Pražští hasiči dnes dopoledne vyprošťovali muže, který spadl na stavbě v Praze na Pankráci. K neštěstí došlo v ulici na Pankráci na Praze 4. "Jednotka musela těžce zraněného muže transportovat pomocí lezecké techniky a stavebního jeřábu k vozu záchranné služby," řekl serveru nova.cz velitel zásahové skupiny.

Zdroj: HZS

Zdroj: HZS
 

"Zranění bylo hlášeno v 10:41 hodin," řekl serveru nova.cz operační důstojník pražských hasičů.

Zdroj: HZS

 „Dělník si špatně přistavil žebřík, ten podjel a muž spadl do šachty," popsala nehodu pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Zdroj: HZS
 

Se zraněnou hlavou byl převezen do nemocnie.

Zdroj: HZS

Pravděpodobně se jednalo o nešťastnou náhodu, ale prošetřovat se bude také to, zda dělník dodržel předpisy bezpečnosti práce.

Namol opilý jeřábník ohrožoval v pátek okolí

Velké štěstí měli v pátek dne 18. května v odpoledních hodinách lidé přítomní na staveništi v ulici Technická v Praze 6 - Dejvicích. Unikli totiž případnému zranění, které jim mohl způsobit tamní jeřáb. Ten, jak bylo následně zjištěno, obsluhoval zcela opilý jeřábník, který v kabině nakonec usnul. O případu dnes informovala pražská policie na svých internetových stránkách.

"Kolem půl páté odpoledne vykonával jednašedesátiletý jeřábník pracovní činnost na jeřábu v prostoru staveniště v ulici Technická. Na háku jeřábu měl přitom zavěšen železný zásobník, kterým popojížděl a postupně jím zničil zábradlí, poškodil armaturu, povalil oplocení stavby a poškodil i jedno zaparkované osobní motorové vozidlo. Navíc v prostoru, ve kterém se zásobníkem pohyboval, ohrožoval asi dvacet osob, které vyvázly nezraněny jen díky tomu, že před zásobníkem včas uskočily. Na místo tak byl přivolán technik, který zjistil, že jeřábník v kabině usnul a je evidentně pod vlivem alkoholu. Následná dechová zkouška prokázala více než dvě promile alkoholu v jeho dechu," uvádí policejní zpráva.

Případ vyšetřují kriminalisté jako trestné činy obecné ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky. Jeřábník je nyní obviněn a prozatím je vyšetřován na svobodě. Za tento čin si ale může za mřízemi posedět až tři roky.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz