Zpravodajství

Vnitro chce odchodu policistů zabránit velkou reformou

Vnitro chce odchodu policistů zabránit velkou reformou
Zdroj: TV Nova

Velký problém řeší Policie České republiky. Chybí jí už 3 tisíce policistů. Ministr vnitra Ivan Langer chce zabránit odchodům rozsáhlou reformou policie. Výsledkem má být moderní policejní sbor. Podle sociálních demokratů ale Langer nepřišel s ničím novým a jeho kroky prý mohou policii ještě více zpolitizovat.

Zoufalý nedostatek policistů, zbytečná byrokracie, katastrofální vybavení služeben - i to je obrázek naší policie. Není divu, že podle průzkumů jí nevěří 48 % lidí. Tak jak vypadá policie v současné době, zůstat nemůže, tvrdí ministr vnitra. Výsledkem reformy musí být moderní policejní sbor pro třetí tisíciletí.

Některé věci, které chce Langer prosadit: náplň práce policistů i organizační struktura. Podle opozice se ale Langer tak trochu chlubí cizím peřím. Langer uvažuje o tom, že by se z 8 oblastních správ stalo 14 - jedna v každém kraji. ČSSD tvrdí, že je to politizace policie.

Reformou je pověřen náměstek policejního prezidenta Oldřich Martinů. Právě o něm se spekuluje jako o budoucím šéfovi celé policie. Nový policejní prezident bude představen na konci května. Reforma polcie by měla být podle ministra Langra hotová v roce 2009.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz