Zpravodajství

Vícepruhové křižovatky: kvůli díře v zákoně desítky nehod!

Vícepruhové křižovatky: kvůli díře v zákoně desítky nehod!
Zdroj: TV Nova

Dopravní akademie zabývající se bezpečností v dopravě varuje, že u nás není, na rozdíl od zahraničí, zákonem řešeno odbočování na vícepruhových křižovatkách. Zbytečně tak prý dochází k desítkám nehod, ale hlavně by v takových případech policie neměla žádného z účastníků nehody označit za viníka. Policie i ministerstvo dopravy přiznávají, že tuto konkrétní situaci zákon nepopisuje, a že tak při řešení podobných nehod používají nejvhodnější ustanovení zákona.

Na křižovatce bez vyznačených pruhů odbočují současně tři auta a bočně se střetnou. Viníka je těžké určit. Nedají se totiž určit pravidla silničního provozu.

Když jsme se policie i ministerstva dopravy ptali, jak to tedy je, dozvěděli jsme se, že existuje díra v zákoně.

Logicky nejezdí ani policisté. V případě nehody má ministerstvo jasno. Tvrdí, že každá nehoda má svého viníka. I tak ale policie viníka většinou má. Jak je to možné? Prý se někdo najde, kdo se časem přizná.

A jak vyplývá z tohoto policejního materiálu, je pak označen za toho, co v křižovatce nedal přednost při přejíždění z pruhu do pruhu.

I když na začátku natáčení ministerstvo dopravy nechtělo ani slyšet o tom, že by se pravidla pro odbočování na podobných křižovatkách uzákonila, nakonec změnilo názor.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz