Zpravodajství

Pražská firma podvedla stovky Zlíňanů

Pražská firma podvedla stovky Zlíňanů

Šibalové z pražské firmy Ezere se rozhodli podvést a okrást stovky Valachů. Poslali jim obálky s fakturami na neexistující ekologickou daň a pak jen čekali, jak jim budou chodit peníze. Před několika dny však spadla klec a vše vyšlo najevo. Trestní oznámení na tuto firmu již podaly stovky Zlíňanů.

Zdroj: TV Nova

Zlíňané našly faktury ve svých schránkách minulý týden. TV Nova o nechutném případu hned informovala. Od té doby už na odesilatele podalo trestní oznámení přes čtyři sta lidí.

"My jsme zjistili, že z Prahy bylo odesláno asi deset tisíc obálek do Zlína," říká zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Jako odesilatel je uvedena pražská firma Ezere. V dopise dokonce tvrdí, že vyhrála výběrové řízení na výběr ekologické daně.

"Správci daně v tomto státě jsou finanční úřady, celní úřady a pouze tyto úřady jsou oprávněny vybírat daň," uvedl ředitel zlínského finančního úřadu.

Žádnou takovou daň neplaťte

Finanční úřad proto varuje, aby lidé žádnou ekologickou daň neplatili.

Vlastníkem tohoto účtu je sice firma Ezere, dispoziční práva má k němu ale údajně cizí státní příslušník.

Za neobvyklý podvod hrozí pachateli až dvanáctileté vězení. Kdyby mu ale nápad s placením ekologické daně vyšel, přilepšil by si o dva miliony korun.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz