Zpravodajství

VIDEO: V Praze 5 hořel činžovní byt

VIDEO: V Praze 5 hořel činžovní byt

Požár bytu vyděsil v devět hodin ráno nájemníky činžovního domu v Praze 5. V bytě, ve kterém žila rodina s dítětem a babičkou, hořela postel a požár se rychle šířil dál. Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky a během dvou hodin se jim podařilo oheň zlikvidovat. Jeden nájemník byl uvězněn kouřem a po příjezdu hasičů a záchranky odvezen do nemocnice. Pro nova.cz to řekl nadprap. Radek Kislinger z pražského hasičského sboru. Reportáž připravuje Martin Novotný.

Zdroj: TV Nova

Hasiči vynesli z domu také dvě děti, které naštěstí vyvázly bez zranění. Nájemníci stačili útéct, žádná jiná zranění nebyla hlášena. Oheň byl nahlášen před devátou hodinou ráno, hasiči byli na místě během několika minut a oheň lokalizovali v 11:17 úplně zlikvidoval, řekl našemu serveru Kislinger.

Předběžná škoda se odhaduje na více než půl milionu korun. Příčinou požáru mohla být technická závada lampy v pokoji nebo její pád na zem a následný vznik ohně. Příčiny se stále šetří, řekl Kislinger.

Matka dítěte v bytě slyšela zvuky praskání ohně a proto se šla podívat do jednoho z pokojů. Tam viděla hořet postel. Jakmile si uvědomila, že požár sama nezvládne uhasit, zavolala hasiče. Okolo domu zrovna procházela hlídka městské policie, která musela doslova vyhánět nájemníky z domu. Ten byl brzy zahlcen kouřem. Na místě je dosud hasičská jednotka, která hlídá doutnající zbytky po požáru.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz