Zpravodajství

Policie: tým "Anička" pátrá dál po zmizelé dívce

Policie dnes informovala, že po pohřešované Aničce i nadále pátrá. Pro šetření případu byl minulý týden vytvořen speciální vyšetřovací tým s názvem „Anička". "Do pátrání jsou stále zapojeny stovky policistů, kteří se snaží zjistit maximum informací o jejím dosavadním pohybu," řekla serveru nova.cz Jana Šípková, tisková mluvčí policie Jihomoravské správy.

Prověřuje se možnost úkrytu dívky a způsob jejího zmizení

Policie se snaží nadále zjistit, zda Anička utekla ze zařízení Klokánek sama, nebo s něčí pomocí, případně zda nebyla z tohoto zařízení unesena.

"Policisté už obdrželi řadu nejrůznějších poznatků a informací od občanů a všechny je pečlivě analyzují. Také díky zveřejněné fotografii se přihlásilo několik svědků, kteří uvedli, že na fotografii je jiná osoba než Anička. Policisté se proto zabývají také touto informací. Ze strany policie je samozřejmě v tuto chvíli nutné tato svědectví ověřit," řekla serveru nova.cz Šípková. Zveřejnit, kolik lidí upozornilo policii na možnost výskytu zmizelé dívky, ale odmítla.

Připustila, že je možné, že v Klokánku nebyla zmiňovaná Anička, ale mohlo se jednat o jinou osobu. "O koho mohlo jít a případně proč by zde byl umístěn někdo jiný, nyní policisté zjišťují," dodala Šípková.

Analyzují se zajištěné věci z domovních prohlídek

Analýza věcí a skutečností je podle Šípkové dlouhodobá. "V tuto chvíli  není možné hovořit o konkrétních poznatcích nebo zjištěných skutečnostech, protože veškeré takové informace by mohly vyšetřování narušit," uzavřela Šípková.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz