Zpravodajství

V Ostravě jezdí v tramvaji hlavou dolů

V Ostravě jezdí v tramvaji hlavou dolů
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Teď vám ukážeme zvláštní a taky nebezpečnou zábavu ostravské mládeže. Někteří odvážlivci si namažou boty lepidlem, přilepí se ke stropu tramvaje a hlavou dolů jako netopýři jezdí společně s ostatními cestujícími. Dopravní podnik to zatím neřeší, protože prý nejde o vandalismus v pravém slova smyslu.

Neobvyklou zábavu si parta mladíků natočila na video a vystavila na internetu. Nejprve bylo nutné natřít podrážky bot lepidlem a pak se mohl figurant připevnit ke stropu. Tady už vidíte, jak se jeho tělo bezvládně houpe uprostřed zaplněné tramvaje. Cestující jen nevěřícně zírají.

Když se ale blíží konečná, je potřeba odlepit boty ze stropu a vystoupit. Jenže boty drží jako přibité. Proto nezbývá, než obuv nechat na stropě a vystoupit v ponožkách. Jaký byl další osud polobotek, to už nikdo nezjistí.

Názory ostravských tramvajáků na šílenou jízdu se teď různí. Většina je ale zásadně proti. "To je hromadný prostředek, ně tělocvična," říkají někteří. "Zkouší lepidlo a ničí tramvaje," dodávají druzí.

Nachytat takové výtržníky je prý ale nemožné. Mladíci sice jízdou hlavou dolů nezpůsobili žádnou škodu, nicméně vedení dopravního podniku v tom má jasno. Byl porušen přepravní řád. Cestující by se totiž měli za jízdy držet a nebo sedět.

Jestli je jízda hlavou dolů vandalismus nebo jen neškodná recese, to si musí každý rozhodnout sám.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz