Zpravodajství

Inspekce zakázala přípravek na potenci

Inspekce zakázala přípravek na potenci
Zdroj: TV Nova

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila stažení přípravku Boom, jednoho z mnoha doplňků stravy na zvýšení potence. Obsahuje totiž látku Sildenafil, která může být nebezpečná například pro diabetiky a nebo kardiaky. Podle některých odborníků by v kombinaci s jinými léky na srdce mohlo jít pacientovi o život. O zákazu prodeje rozhodla inspekce už desátého května. Ještě dnes ale bylo možné koupit přípravek na internetu.

Doplněk stravy Boom s datem minimální trvanlivosti do 6. prosince 2008 musí firma Natural Medicaments Chrudim stáhnout z trhu. O zákazu prodeje rozhodla Státní zemědělská a potravinářská inspekce 10. května. Podle výsledků laboratorních rozborů tato šarže Boomu obsahuje sildenafil, který se nemůže prodávat bez lékařského předpisu.

Firma Natural nabízela uvedený výrobek prostřednictvím internetu a dodávala ho dalšímu prodejci, a to společnosti Unimoservis Praha. I ten nesmí doplněk stravy dál prodávat.

Inspekce pokračovala v kontrole a prověřila i společnost Virtshop CZ Hradec Králové, který Boom dovezl pro Natural ze Slovenska od výrobce T-ray v Bratislavě. Virtshop měl v době kontroly na skladě další balení tohoto doplňku stravy, který podle rozhodnutí SZPI musí stáhnout z prodeje.

Sildenafil je registrovaná léčivá látka, která může mít negativní účinky například pro diabetiky či kardiaky. SZPI doporučuje, aby spotřebitelé, kteří si tento výrobek zakoupili, ho dále nepoužívali a vrátili prodejci.

Zdroj: Internetové stránky inspekce

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz