Zpravodajství

Inspekce zakázala přípravek na potenci

Inspekce zakázala přípravek na potenci
Zdroj: TV Nova

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila stažení přípravku Boom, jednoho z mnoha doplňků stravy na zvýšení potence. Obsahuje totiž látku Sildenafil, která může být nebezpečná například pro diabetiky a nebo kardiaky. Podle některých odborníků by v kombinaci s jinými léky na srdce mohlo jít pacientovi o život. O zákazu prodeje rozhodla inspekce už desátého května. Ještě dnes ale bylo možné koupit přípravek na internetu.

Doplněk stravy Boom s datem minimální trvanlivosti do 6. prosince 2008 musí firma Natural Medicaments Chrudim stáhnout z trhu. O zákazu prodeje rozhodla Státní zemědělská a potravinářská inspekce 10. května. Podle výsledků laboratorních rozborů tato šarže Boomu obsahuje sildenafil, který se nemůže prodávat bez lékařského předpisu.

Firma Natural nabízela uvedený výrobek prostřednictvím internetu a dodávala ho dalšímu prodejci, a to společnosti Unimoservis Praha. I ten nesmí doplněk stravy dál prodávat.

Inspekce pokračovala v kontrole a prověřila i společnost Virtshop CZ Hradec Králové, který Boom dovezl pro Natural ze Slovenska od výrobce T-ray v Bratislavě. Virtshop měl v době kontroly na skladě další balení tohoto doplňku stravy, který podle rozhodnutí SZPI musí stáhnout z prodeje.

Sildenafil je registrovaná léčivá látka, která může mít negativní účinky například pro diabetiky či kardiaky. SZPI doporučuje, aby spotřebitelé, kteří si tento výrobek zakoupili, ho dále nepoužívali a vrátili prodejci.

Zdroj: Internetové stránky inspekce

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz