Zpravodajství

Soud zamítl odvolání Marie Čauševičové

Městský soud v Praze dnes zamítl odvolání ekonomky Marie Čauševičové. Ta za diskriminaci kvůli pohlaví žalovala společnost Pražská teplárenská. Soud prvního stupně loni v září ale prohrála.

O co šlo. Při výběrovém řízení na post finanční ředitelky Pražské teplárenské ji představenstvo údajně nevybralo jen kvůli tomu, že je žena. Za to požadovala veřejnou omluvu v médiích a finanční satisfakci jeden milion korun. Teď už jí zbývá jen dovolání k Nejvyššímu soudu.
Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vládě důvěřuje třetina Čechů. S politickou situací je spokojená jen pětina

Vládě Petra Fialy (ODS) důvěřuje podle průzkumu agentury CVVM 35 procent Čechů. O moc lépe na tom není ani prezident Miloš Zeman se 38 procenty. Nejvíce lidé důvěřují starostům a obecním zastupitelstvům.

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz