Zpravodajství

Dva lupiči přepadli v Brně pracovníka soudu

Vedoucí zahraničního odboru Nejvyššího soudu v Brně Aleš Pavel se stal v noci na čtvrtek obětí dvou lupičů, kteří jej přepadli v Brně. Ohrožovali jej noži a připravili jej o cennosti včetně dokladů pracovníka soudu. Pavel záhy přivolal policii. Informaci o zadržení pachatelů našemu serveru potvrdil brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek. Na místě je reportérka Kateřina Pichalová.

"Nyní kriminalisté oba pachatele vyslýchají," uvedl krátce před desátou hodinou dopoledne Malášek. Podle informací reportérky Kateřiny Pichalové se oběť přepadení vracela z jednání s čínskou delegací. Pachatelé ji přepadli v blízkosti jeho bydliště. "Dva muži doběhli napadeného a jeden z útočníků mu přiložil ke krku nůž. Násilníci muže zároveň vyzvali, aby jim vydal všechny peníze," uvedl Malášek. Oběť se lekla a odevzdala jim hotovost i s peněženkou. Oba pachatelé byli maskováni.

Pachatelé vzali oběti peněženku s finanční hotovostí i s platebními kartami. "Policejní hlídka zadržela poblíž místa činu dva muže ve věku 19 a 20 let, kteří odpovídali popisu útočníků. U obou mužů byly uloupené věci nalezeny a tyto vydali," dodal mluvčí. 

Pavel není soudce, přesto patří k nejužšímu vedení soudu. Ve středu celý den provázel delegaci čínských soudců, domů se vracel až před půlnocí. Ve Smetanově ulici jej přepadli dva muži, kteří mu pohrozili zabitím, pokud jim nevydá všechny cennosti včetně dokladů. Pavel nebyl při útoku zraněn.

Podezřelým z loupeže hrozí až deset let vězení.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Píše se na Deník.cz