Zpravodajství

Ministr Julínek dostal poštou obálku s bílým práškem

Ministr Julínek dostal poštou obálku s bílým práškem
Zdroj: TV Nova

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek se možná stal terčem hodně černého humoru. Někdo mu ve čtvrtek ráno poslal poštou obálku, v níž byl bílý prášek. Na místě zasahovali policisté a hasiči.

Sám ministr byl informací zaskočen. "Když jsem odcházel do rozhlasu, sdělili mi to moji podřízení," sdělil našemu serveru Julínek. Událost se ale snažil bagatelizovat, za vážnou hrozbu ji nepokládal.

"Po 9:45 jsme přijali oznámení, že na ministerstvu zdravotnictví je obálka s bílým práškem," sdělil našemu serveru policejní mluvčí Tomáš Hulan. "Na místě je adekvátní počet policistů a hasičů," dodal.

"Dnes v 8:45 hodin pracovníci podatelny otevřeli nažloutlou obálku, ve které byl bílý prášek bez žádného dalšího vzkazu. Okamžitě informovali bezpečnostního ředitele. Ten přivolal policii, hasiče a chemiky, kteří prášek zajistili," sdělil našemu serveru mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt.

"Nyní je prášek na rozboru v Ústavu jaderné chemické a biologické ochrany v Příbrami, který udělá jeho rozbor. Místnost podatelny byla pro jistotu dezinfikována a chod ministerstva to nijak neovlivnilo," dodal Cikrt.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz