Zpravodajství

VIDEO+FOTO: Lupič na Praze 7 přepadl banku

VIDEO+FOTO: Lupič na Praze 7 přepadl banku

Dnes krátce po jedenácté hodině dopoledne přepadl lupič se zbraní v ruce Živnostenskou banku na Praze 7 v ulici Komunardů. Serveru nova.cz to potvrdil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


"Policie přijala oznámení v 11:03 hodin. Mělo se jednat o přepadení bankovního ústavu. Pachatel je muž, kterému je kolem 40 let. Měří 170-180 centimetrů.

 

Zdroj: TV Nova

Z místa si pachatel odnesl hotovost několik desítek tisíc korun," uvedl Michal Drechsler ze služby kriminální policie a vyšetřování. Podle informací reportéra TV Nova se jednalo o necelých 50 tisíc.

Zdroj: TV Nova

Pachatel měl podle Drechslera tmavé kraťasy. Při přepadení měl na sobě světlou džínovou bundu, uvedl Drechsler.

Zdroj: TV Nova

"V bance došlo k incidentu, při němž neznámý pachatel odcizil bankovní hotovost. Případ se obešel bez zranění či ohrožení na životech klientů či zaměstnanců banky," řekla serveru nova.cz Petra Kopecká, mluvčí HVB Bank a Živnostenské banky. Dodala, že šlo o první letošní přepadení poboček Živnostenské banky.

Zdroj: TV Nova

Pachatel měl odcházet z místa dohromady se ženou. Nyní případ vyšetřuje policie.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz