Zpravodajství

Zlodějka okradla stařenku o celoživotní úspory

Zlodějka okradla stařenku o celoživotní úspory
Zdroj: TV Nova

V Hradci Králové ve středu zatím neznámá zlodějka, připravila o peníze invalidní, téměř 80letou stařenku. Důvěřivá důchodkyně pustila falešnou kontrolorku vodoměru do bytu a ta jí v nestřeženém okamžiku ukradla desítky tisíc korun.

Celkem přišla důchodkyně o 155 tisíc korun. Zlodějka se vydávala za pracovnici vodáren a do bytu se dostala pod záminkou kontroly vodoměru a vrácení tisícikorunového přeplatku.

"Ona mě dávala pětitisícovku, chtěla čtyři tisíce nazpátek.Vzala jsem ze skříně peníze, pak jsem je do skříně dala," uvedla okradená důchodkyně.

Když však stařenka podepisovala falešný formulář, zlodějka využila její nepozornosti a vzala si ze skříně zbytek peněz. Během chvilky tak babička přišla o úspory, které střádala desítky let. Chtěla si za ně pořídit novou střechu.

Podle policie se jedná o ženu ve věku 25-30 let, asi 165 cm vysokou, štíhlé postavy, na sobě měla bílou halenku, bílé kalhoty a na hlavě bílou kšiltovku. Pokud se podvodnici podaří dopadnout, hrozí jí až tři roky odnětí svobody.

Jen za minulý rok bylo ve východočeském regionu okradeno celkem 194 seniorů.

Další okradení důchodci

Případy přepadávání starých lidí nejsou ojedinělé. V Ústí nad Labem si někdo vyhlédl nevidomého muže a přímo v centru města ho připravil o peněženku a doklady. Jenže tentokrát zašel zloděj ještě dál. Za oloupeným seniorem se vydal přímo do jeho bytu a tam ho okradl podruhé.

Jiří Fordinál se procházel po centrálním náměstí v Ústí. V ruce držel slepeckou hůl. V jednu chvíli se k němu přitočil cizí muž, přitiskl se k němu a choval se prý jako starý známý.

Až doma muž zjistil, že mu chybí peněženka. Měl v ní 700 korun a všechny doklady. Za pár minut už ale někdo bouchal na dveře bytu. Muž sice doklady nevidomému staříkovi vrátil, v jeho bytu pak ovšem v krádeži pokračoval.

I další neuvěřitelný případ se odehrál v Ústí nad Labem. Zloděj se tam vydával za lékaře a do bytu 80leté stařenky se vloudil s tím, že jí provede preventivní vyšetření. To také udělal. Pak ale ženu okradl.

Do bytu paní Malé přišel lékař. Pustila ho do bytu, protože tvrdil, že ji musí vyšetřit. Netušila, že jeho průkaz je falešný. Svou lest dovedl zloděj až tak daleko, že paní Malou skutečně vyšetřoval.

V dalším případě se do bytu 86letého důchodce vloudil zloděj pod záminkou prodeje francouzských holí. V nestřeženém okamžiku mu pak ukradl celoživotní úspory - 400 tisíc korun.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz