Zpravodajství

Reportér Novy Janek Kroupa dostal prestižní cenu

Reportér Novy Janek Kroupa dostal prestižní cenu

Reportér investigativního pořadu naší televize Na vlastní oči Janek Kroupa ve čtvrtek v Havlíčkově Brodě převzal cenu Novinářská křepelka, která se uděluje žurnalistům do třiatřiceti let. Ocenění mu porota udělila za významný přínos investigativní žurnalistice, zvlášť pak za zpracování takzvané budišovské kauzy.

Skrytou kamerou Janek Kroupa zdokumentoval přípravu zločinu. Napomohl tak zatčení lidí, kteří se chystali spáchat násilné trestné činy.

Kromě rozplétání kauz okolo nejrůznějších zločineckých gangů napojených na policii nebo politiky, jakou byla Doleželova povedená partička nebo Berdychův gang, ale Janek Kroupa prožil jako reportér několik válečných konfliktů. Například ten v Iráku. Českým divákům tak zprostředkovával zážitky z bojové linie.

Za to vše dnes Nadace český literární fond Janka Kroupu ocenila novinářskou křepelkou. Porota ve složení Jana Šmídová, Ivan Hoffman, Adam Komers, Jan Lukeš, Martina Riebauerová a Michal Růžička se rozhodla ocenit Kroupův významný přínos televizní investigativní žurnalistice, a to zejména při zpracování tzv. budišovské kauzy.

"Mám z toho velkou radost, protože tato cena je jedinou novinářskou cenou, která se uděluje v České republice pravidelně, a je to v její historii poprvé, kdy ji získal novinář z komerční televize," říká ředitel zpravodajství a publicistiky TV Nova Martin Ondráček.

Novináře fond oceňuje už deset let, od roku 2000 se ceny předávají v Havlíčkově Brodě, na památku Karla Havlíčka Borovského.

Publicistický pořad Na vlastní oči je jedním z nejúspěšnějších relací TV Nova. Jeho reportéři se v něm zabývají zásadními společenskými a politickými kauzami, vracejí se k nedořešeným kriminálním případům, hledají pozadí nevysvětlitelných záhad a upozorňují na zajímavé lidské osudy.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz