Zpravodajství

Lupič vykrádá banky, policistům uniká

Lupič vykrádá banky, policistům uniká
Zdroj: TV Nova

Pražští kriminalisté pátrají po sériovém lupiči, který přepadává banky. Při loupežích podle kriminalistů vystupuje velmi sebevědomě- vždy hrozí pistolí. Muž má na svědomí nejméně čtyři přepadené bankovní pobočky.

Zdroj: TV Nova

Muž je postrachem pražských bank. Poprvé zaútočil na peněžní ústav přesně před rokem. Jeho loupežná přepadení mají prakticky stále stejný scénář. Na pracovnici banky namíří pistoli a s lupem během krátké chvíle zmizí.

Zdroj: TV Nova

Přepadávání poboček bank je zřejmě hlavní pracovní činností lupiče. Někdy si odnesl jen pár tisícovek, jindy statisíce. Pachateli je přibližně 20 až 26 let. Mluví česky. Má štíhlou postavu. Měří asi 170 centimetrů. Má lehce odstávající uši.

Zdroj: TV Nova

Jiný případ přepadení 

Kriminalisté si ve čtvrtek okolo poledne mysleli, že sériový lupič udeřil znovu. V pražských Holešovicích byla přepadena pobočka. Na záběrech z bezpečnostních kamer je ale zřejmě jeho starší kolega s pistolí v ruce se zmocnil asi padesáti tisíc korun. Kdy se opět vydá do banky mladý a podle policistek sympatický lupič-nedokáže nikdo odhadnout.

Ve čtvrtek bylo rušno i na pobočce Živnostenské banky na Praze 7. Jiný lupič si tam odnesl necelých 50 tisíc korun. „V bance došlo k incidentu, při němž neznámý pachatel odcizil bankovní hotovost. Případ se obešel bez zranění či ohrožení na životech klientů či zaměstnanců banky," řekla serveru nova.cz Petra Kopecká, mluvčí HVB Bank a Živnostenské banky. Dodala, že šlo o první letošní přepadení poboček Živnostenské banky.

Zdroj: TV Nova

Pokud bude někomu sériový lupič povědomý, policisté o něm uvítají jakoukoli informaci.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz