Zpravodajství

Studenti se bouří proti slučování tříd

Studenti se bouří proti slučování tříd

Studenti opět protestují a lze říct, že Česko je z historického i novodobého hlediska na takové protesty zvyklé. Jejich protesty většinou vedou k výrazným změnám. K čemu povede nespokojenost studentů v Trutnově, kteří protestují proti sloučení tříd, teprve uvidíme.

Zdroj: TV Nova

Více než stovka studentů třetích ročníků tamní Střední zdravotnické školy ve čtvrtek protestovala proti sloučení trojice tříd do dvou, které ředitel školy Karel Javůrek naplánoval na příští rok. Důvodem jsou ekonomické důvody, informuje ve svém dnešním vydání Krkonošský deník.

"34 studentů ve třídě je moc"

"Ředitel nám o sloučení řekl minulý pátek. Mluvil o ekonomických důvodech a nechtěl slyšet žádné protiargumenty," řekla studentka Jana Šírová. Studenti uspořádali petici a vybrali symbolický příspěvek na platy učitelů.

"Nechápeme, proč by měli studenti doplácet na finanční problémy školy. Při průměrném počtu 34 studentů se zhorší kvalita i efektivita výuky. Způsob nerespektuje sociální vazby ve skupinách," stojí v petici, kterou kromě studentů podepsala také přibližně polovina učitelského sboru školy a podporují ji také rodiče dětí.

Ušetří se prý statisíce 

Ředitel Javůrek však řekl, že škola sloučením ušetří statisíce korun. "Není jiné cesty. S počty žáků budeme na povolené hranici. Kvality výuky se to rozhodně nedotkne. Studenty chápu, ale verdikt nezměním," řekl Javůrek.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz