Zpravodajství

Mladíci si vymysleli přepadení deviantem

Mladíci si vymysleli přepadení deviantem
Zdroj: TV Nova

Fámu o vlastním obtěžování vypustili ve čtvrtek večer do světa dva mladíci, kteří si na policii stěžovali na chování dospělého muže v Praze na Vítkově. Policisté muže dopadli. Při výslechu mladíků ale vyšlo najevo, že si mladíci údajné sexuální obtěžování vymysleli. Našemu serveru to sdělil pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

"Chlapci nám původně oznámili, že se muž před nimi svléká," uvedl Hulan. Podle mluvčího mladíci nahlásili, že muž měl před nimi i onanovat. Na místo přijelo podle mluvčího několik policejních hlídek.

Při policejním výslechu se ale mladíci přiznali, že si vše vymysleli. Křivě nařčený 28letý muž z Kopřivnice tak může užívat teplých dnů na svobodě jako bezúhonný občan.

Jindy nejde o žert

Deviantní příběhy ale někdy nejsou pouhou hříčkou nezletilců s velkou fantazií. V tomto týdnu jsou na nohou lidé v Pardubicích a v Ostravě, kde mají pedofilové ohrožovat nezletilé děti. Několik školaček ze základní školy v Ostravě-Porubě si v minulých dnech stěžovalo na to, že je před budovou obtěžoval neznámý muž, který jim nabízel sex.

V jednom případě se prý dokonce dívku pokusil násilím zatáhnout do křoví. Policisté a strážníci postupně dopadli dva podezřelé. Podobně mají strach i dívky ve městě perníku, neznámý muž tam znásilnil 15letou dívku.

Otřesný případ znásilnění řeší v těchto dnech policie v Pardubicích. Mentálně postiženou patnáctiletou dívku z Liberecka zneužil v centru města zhruba šedesátiletý muž. Pravděpodobného násilníka zachytil kamerový systém supermarketu, za kterým se znásilnění stalo.

Strach se mezi mladými dívkami šíří i v Ostravě. "Žákyně si stěžovaly na chování neznámého muže. Ten se je pokoušel nalákat do křoví za účelem sexuálního uspokojení," řekla mluvčí strážníků Vladimíra Kejdová. Podle ředitelky neznámý násilník o několik dnů dříve jednu dívku strhl z kola a pokusil se ji do křoví odtáhnout násilím.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz