Zpravodajství

V dopise pro Julínka nebyl antrax ani radioaktivní látky

V dopise pro Julínka nebyl antrax ani radioaktivní látky
Zdroj: TV Nova

Čtvrteční dopoledne bylo na ministerstvu zdravotnictví mimořádně rušné. Důvodem nebyla chystaná reforma zdravotního systému, ale dopis ministru zdravotnictví Tomáš Julínkovi (ODS), ve kterém byl bílý prášek. Podle prvních výsledků expertíz ale Julínkovi závažné nebezpečí nehrozilo. Našemu serveru sdělil tiskový mluvčí Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Pavel Pittermann, že prášek neobsahoval antrax či jiné nebezpečné látky.

"V současné chvíli mohu sdělit, co v prášku s jistotou nebylo," uvedl mluvčí. Podle něj tam nebyl antrax, radiokativní či explosivní látky. "Jedná se o ty nejnebezpečnější látky," zdůraznil. Mluvčí dodal, že obsah dopisu se nadále zkoumá v Příbrami. "Dašlí výsledky budou známy v řádu dnů," dodal.

Policii ve čtvrtek nahlásili případ v 9:45. Podle mluvčího ministerstva zdravotnictví Tomáše Cikrta v 8:45 pracovníci podatelny otevřeli nažloutlou obálku, ve které byl bílý prášek bez žádného dalšího vzkazu. Okamžitě informovali bezpečnostního ředitele. Ten přivolal policii, hasiče a chemiky, kteří prášek zajistili.

Nyní je prášek na rozboru v Ústavu jaderné chemické a biologické ochrany v Příbrami

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz