Zpravodajství

VIDEO: Srážka auta s nákladní tatrou, jeden mrtvý

VIDEO: Srážka auta s nákladní tatrou, jeden mrtvý

U Lipníku nad Bečvou se dopoledne stala tragická nehoda. Osobní vůz tam narazil do nákladního auta. Při střetu zemřel jeden muž, druhý bojuje o život v nemocnici. Jednalo se o maďarské občany. Reportáž připravil Tomáš Petržela.

Zdroj: TV Nova

Posádce stříbrného Opelu Astra se stala osudnou nová křižovatka zvaná Na Horecku na hlavním tahu z Přerova do Hranic. Náklaďák vláčel a drtil osobní auto více než sto metrů. Naprosto zdemolovaný vůz poté skončil v příkopu. Na křižovatce na obchvatu Lipníka řídič opelu nestačil zabránit střetu s tatrou, vrazil do nákladního auta mezi tahač a návěs.

Podle náměstka krajské záchranné služby Jana Weinberga při nehodě jeden z pasažérů osobního auta zemřel, druhého záchranáři odvezli do hranické nemocnice. "Utrpěl pohmožděniny v oblasti ramene a hrudníku," řekl Weinberg.

Na místě zůstal mrtvý spolujezdec slovenské národnosti a vážně zraněný maďarský řidič. Toho odvezla sanitka do nemocnice v Hranicích na Moravě.

Místní tvrdí, že křižovatka Na Horecku je jednou z nejnebezpečnějších v kraji a různě vážné nehody jsou tu na denním pořádku. Z hlavní cesty od Olomouce se totiž po dostavění obchvatu stala vedlejší a to je podle odborníků důvod častých problémů.

Frekventovanou silnici museli policisté na více než hodinu a půl uzavřít.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz