Zpravodajství

VIDEO: Srážka auta s nákladní tatrou, jeden mrtvý

VIDEO: Srážka auta s nákladní tatrou, jeden mrtvý

U Lipníku nad Bečvou se dopoledne stala tragická nehoda. Osobní vůz tam narazil do nákladního auta. Při střetu zemřel jeden muž, druhý bojuje o život v nemocnici. Jednalo se o maďarské občany. Reportáž připravil Tomáš Petržela.

Zdroj: TV Nova

Posádce stříbrného Opelu Astra se stala osudnou nová křižovatka zvaná Na Horecku na hlavním tahu z Přerova do Hranic. Náklaďák vláčel a drtil osobní auto více než sto metrů. Naprosto zdemolovaný vůz poté skončil v příkopu. Na křižovatce na obchvatu Lipníka řídič opelu nestačil zabránit střetu s tatrou, vrazil do nákladního auta mezi tahač a návěs.

Podle náměstka krajské záchranné služby Jana Weinberga při nehodě jeden z pasažérů osobního auta zemřel, druhého záchranáři odvezli do hranické nemocnice. "Utrpěl pohmožděniny v oblasti ramene a hrudníku," řekl Weinberg.

Na místě zůstal mrtvý spolujezdec slovenské národnosti a vážně zraněný maďarský řidič. Toho odvezla sanitka do nemocnice v Hranicích na Moravě.

Místní tvrdí, že křižovatka Na Horecku je jednou z nejnebezpečnějších v kraji a různě vážné nehody jsou tu na denním pořádku. Z hlavní cesty od Olomouce se totiž po dostavění obchvatu stala vedlejší a to je podle odborníků důvod častých problémů.

Frekventovanou silnici museli policisté na více než hodinu a půl uzavřít.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz