Zpravodajství

VIDEO: Celníci vtrhli kvůli padělkům do obchodu Bankrot

VIDEO: Celníci vtrhli kvůli padělkům do obchodu Bankrot

Celníci provedli další bleskovou razii v jednom obchodě Bankrot v centru Prahy. Prodávaly se zde stovky napodobenin výrobků světových značek. Podle celníků se plagiáty prodávají hlavně na tržištích. V poslední době se však začaly objevovat i v některých kamenných obchodech.

Zdroj: TV Nova

Celníci poprvé vtrhli do obchodu Bankrot v úterý v Praze 2. Zabavili tam věci v hodnotě půl milionu korun. Když viděli, jak se kšeftování s padělky v kamenných obchodech rozmáhá, rozhodli se navštívit i další pobočku prodejny Bankrot. Tentokrát se vydali do centrály této společnosti, poblíž Václavského náměstí. A nestačili se divit.

Zdroj: TV Nova

Celníci dělali soupis zabaveného zboží od čtvrtka až do pátečního rána. Jednalo se především o falsifikáty módních doplňků, oblečení, ale i dětských hraček. Nejvíce však celníci zabavili napodobeniny klíčenek a přívěsků automobilových firem. Zabavené zboží bude zavezeno do celního skladu.

Většina padělaného zboží pochází z Číny. Fakt, že se padělané zboží dostává do kamenných obchodů, je novinkou. Již dříve se celníci zaměřili na tržnice.

Kamenných obchodů s označením Bankrot je v Praze osm. Celníci proto nevylučují, že v následujících dnech navštíví i další z těchto prodejen.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz