Zpravodajství

VIDEO: Dívka spadla na kolečkových bruslích, hrozí jí smrt

Počasí venku začíná lákat k vyjížďkám na kolečkových bruslích. Tento druh sportu je u nás čím dal oblíbenější. Jenže je to taky dost nebezpečná zábava a lidé riziko úrazů na kolečkových bruslích hodně podceňují.

Na kolečkové brusle v poslední době vyráží čím dál více lidí. Je to totiž zdravé a moderní. Jenže taky nebezpečné. Bruslaři totiž často jezdí stejně rychle jako cyklisté, ale narozdíl od nich si jen málokdo vezme přilbu nebo chrániče.

My jsme natáčeli v jednom ostravském parku a přilbu nebo chrániče tady neměl nikdo. Jenže i sebelepší bruslař se může ošklivě zranit.
V ostravské nemocnici teď leží těžce zraněná dívka, která spadla při jízdě na bruslích. Její stav je kritický. Hlavní důvodem, proč teď dívka bojuje o život je, to, že neměla přilbu. Lékaři se přitom shodují v tom, že i ta nejobyčejnější helma dokáže zachránit život.

Nosit přilbu při jízdě na bruslích u nás totiž zatím není povinné. Zákon na bruslaře pohlíží stejně jako na chodce. Nejlevnější přilba se přitom dá pořídit už do tří set korun. Taková investice se určitě vyplatí.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz