Zpravodajství

VIDEO: Dívka spadla na kolečkových bruslích, hrozí jí smrt

Počasí venku začíná lákat k vyjížďkám na kolečkových bruslích. Tento druh sportu je u nás čím dal oblíbenější. Jenže je to taky dost nebezpečná zábava a lidé riziko úrazů na kolečkových bruslích hodně podceňují.

Na kolečkové brusle v poslední době vyráží čím dál více lidí. Je to totiž zdravé a moderní. Jenže taky nebezpečné. Bruslaři totiž často jezdí stejně rychle jako cyklisté, ale narozdíl od nich si jen málokdo vezme přilbu nebo chrániče.

My jsme natáčeli v jednom ostravském parku a přilbu nebo chrániče tady neměl nikdo. Jenže i sebelepší bruslař se může ošklivě zranit.
V ostravské nemocnici teď leží těžce zraněná dívka, která spadla při jízdě na bruslích. Její stav je kritický. Hlavní důvodem, proč teď dívka bojuje o život je, to, že neměla přilbu. Lékaři se přitom shodují v tom, že i ta nejobyčejnější helma dokáže zachránit život.

Nosit přilbu při jízdě na bruslích u nás totiž zatím není povinné. Zákon na bruslaře pohlíží stejně jako na chodce. Nejlevnější přilba se přitom dá pořídit už do tří set korun. Taková investice se určitě vyplatí.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz