Zpravodajství

Pošta možná doručí léky až domů

Pošta možná doručí léky až domů
Zdroj: TV Nova

Česká pošta uvažuje o nové službě. Chtěla by lidem dodávat na základě receptu léky až do domu. Za vším je snaha pošty lépe využít obrovské množství aut, které má k dispozici. Poštovní pobočky jsou také často v obcích, ve kterých chybějí lékárny. Právě lékárníkům se ale nápad nelíbí. Tvrdí, že není možné, aby léky doručovali nekvalifikovaní zaměstnanci pošty. Podobná praxe podle nich nikde jinde nefunguje.

Paní Procházková bydlí v Cerekvici nad Bystřicí. Není tam lékárna. Pro své léky proto musí jezdit vlakem 12 kilometrů do Hořic.

Zájemce o tuto službu by se u pošty jenom zaregistroval.Nápad souvisí se snahou vedení lépe využít stovky dodávek, které má pošta k dispozici. Poštovní auta jsou vytížená pouze ráno a pozdě večer.

Potvrzují to i naše polední záběry v malešické třídírně listovních zásilek. V areálu stojí desítky aut. Komu se ale nově zvažovaná služba nelíbí, jsou lékárníci. Prý to není obvyklé ve vyspělých zemích.

Auta pro rozvoz léků totiž musí splňovat řadu podmínek. Lékárníci nesouhlasí ani s tím, aby léky doručovali lidé bez odborného vzdělání.
Podle vedení pošty je zatím příliš brzy na to říct přesný termín, od kdy by mohla nová služba fungovat. Není ale vyloučeno, že to bude už v roce 2009.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz