Zpravodajství

V každém rodinném domku bude hasicí přístroj

Každý nově postavený rodinný dům bude muset být vybaven alespoň jedním přenosným hasicím přístrojem. Vyhlášku tohoto znění chtějí hasiči uvést co nejdříve v život. Reagují tak na nelichotivé výsledky počtu požárů v rodinných domech, kterých rok od roku nebezpečně přibývá.

Zatímco v roce 2002 hasiči evidovali v rodinných domech 1368 požárů, loni už to bylo o téměř 200 více. Zemřelo při nich 38 lidí a škody se vyšplhaly na 190 milionů korun. Právě proto hasiči přišli s novou vyhláškou.

Lidem vadí, že kromě nákupu hasicího přístroje, který přijde na více než 1000 korun, budou muset rok co rok vydávat další stokoruny.
I když se vyhláška řadě lidí nelíbí, budou ji muset respektovat. V opačném případě hříšníka čeká citelná sankce až do výše 1000 korun.

To pan Smrkovský z Liberce povinným hasicím přístrojům fandí. Před měsícem mu totiž po opravě okapů začala hořet střecha. Škoda přes půl milionů korun. Kdyby měl hasicí přístroj, škoda by nevznikla.

Povinné hasicí přístroje v rodinných domech teď posoudí Evropská unie. Pokud nevznese žádný protest, hasiči předpokládají, že by vyhláška začala platit v lednu příštího roku.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz