Zpravodajství

V každém rodinném domku bude hasicí přístroj

Každý nově postavený rodinný dům bude muset být vybaven alespoň jedním přenosným hasicím přístrojem. Vyhlášku tohoto znění chtějí hasiči uvést co nejdříve v život. Reagují tak na nelichotivé výsledky počtu požárů v rodinných domech, kterých rok od roku nebezpečně přibývá.

Zatímco v roce 2002 hasiči evidovali v rodinných domech 1368 požárů, loni už to bylo o téměř 200 více. Zemřelo při nich 38 lidí a škody se vyšplhaly na 190 milionů korun. Právě proto hasiči přišli s novou vyhláškou.

Lidem vadí, že kromě nákupu hasicího přístroje, který přijde na více než 1000 korun, budou muset rok co rok vydávat další stokoruny.
I když se vyhláška řadě lidí nelíbí, budou ji muset respektovat. V opačném případě hříšníka čeká citelná sankce až do výše 1000 korun.

To pan Smrkovský z Liberce povinným hasicím přístrojům fandí. Před měsícem mu totiž po opravě okapů začala hořet střecha. Škoda přes půl milionů korun. Kdyby měl hasicí přístroj, škoda by nevznikla.

Povinné hasicí přístroje v rodinných domech teď posoudí Evropská unie. Pokud nevznese žádný protest, hasiči předpokládají, že by vyhláška začala platit v lednu příštího roku.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz