Zpravodajství

Maturity projednají v červnu poslanci

Maturity projednají v červnu poslanci

Státní maturity by se měly rozběhnout nejdříve za dva roky. Podle kritiků z řad odborníků jsou totiž nedokonalé a je třeba na nich ještě pracovat.

Proti spuštění státních maturit protestovaly na začátku května desetitisíce studentů. Teď  to vypadá, že jim ministerstvo školství vyšlo vstříc. Státní maturity se totiž o dva roky odkládají.

Státní maturity mají mít od roku 2010 dvě části. Obsah první bude určovat škola, druhou bude mít na starosti stát. Státní část se skládá z českého jazyka, z cizího jazyka a z povinně volitelné části.

To, že by se termín spuštění maturit opět posunul, si ministerstvo nepřipouští. Dva roky prý budou dostatečně dlouhá doba, abychom maturity stihly připravit.

Vše teď záleží na poslanecké sněmovně. Ta bude o posunutí státních maturit rozhodovat v červnu.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz