Zpravodajství

Stát prý přišel o 160 milionů korun na krácení daně

Stát prý přišel o 160 milionů korun na krácení daně
Zdroj: TV Nova

Policie obvinila sedm osob, které měly poškodit český stát na spotřební dani téměř o 160 milionů korun. V případě prokázání viny může soud pachatelům uložit až dvanáctiletý trest odnětí svobody. „Trestná činnost spočívala ve zkrácení spotřební daně z minerálních olejů," řekla serveru nova.cz mluvčí protikorupční policie Alena Vokráčková.

Policejní orgán útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) SKPV zahájil trestní stíhání proti skupině 5 pachatelů pro trestný čin zkrácení daně a poplatku. Obvinění měli trestnou činnost páchat od měsíce května 2004 do prosince 2004 a to po vzájemné dohodě a ve vzájemné součinnosti.

Jeden z obviněných, který měl celou činnost řídit, zajišťoval jako zástupce brněnské společnosti, která prostřednictvím zahraničních leteckých společností provozovala obchodní leteckou přepravu osob, dodávky leteckého petroleje s označením JET A1 jako minerální olej osvobozený od spotřební daně, používaný jako pohonná hmota pro leteckou dopravu, na úložiště pohonných hmot na letiště na Zlínsku.

Další z obviněných měli řídit činnost na stáčišti pohonných hmot, odkud měli nechat letecký petrolej JET A1 vyvážet z tohoto stáčiště automobilovými cisternami na další stáčiště, kde docházelo ke smíchání leteckého petroleje s motorovou naftou, a to v poměru až 1:1.

Přes 15 milionů litrů leteckého petroleje JET A1 tak nebylo natankováno do letadel pro účely letecké dopravy, ale použito v rozporu s tímto účelem, pro který byl osvobozen od spotřební daně.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz