Zpravodajství

Hledaný mladík nalezen utopený v řece

Pátrání po sedmnáctiletém mladíkovi v Plasích na Plzeňsku má bohužel tragické vyústění. Potápeči našli jeho mrtvé tělo ve vodách řeky Střely asi ve 13:00. Pro nova.cz to uvedl mluvčí policie Plzeň-sever Vojtěch Aubrecht. Po chlapci pátrali policisté a hasiči dva dny.

Pohřešovaný byl hledán od soboty, kdy se oddělil od skupiny kamarádů při odchodu z hudební akce v místním kulturním areálu. Potápěči tělo nalezli nedaleko místa, kde se konal koncert, řekl naší redakci Aubrecht. 

Návštěvníci hudebních akcí si prý často chodí ulevit na břeh řeky Střely, odkud i tento mladík do vody zřejmě spadnul. 

Přátelé zavolali policii až v neděli

Mladík odešel z louky ve městě po hudebním koncertě a směřoval k nedalekým chatkám. Jeho přátelé ho nejprve hledali sami, až v neděli odpoledne oznámili zmizení policii. Nedělní večerní pátrací akce, která skončila ve 22:00, byla neúspěšná, řekl mluvčí krajských hasičů František Vaško.

"Prohledávali jsme přilehlou řeku Střelu v úseku zhruba 300 metrů," dodal. Všechny složky integrovaného záchranného systému měly dnes v 09:00 sraz na velké louce u Plas, kde v sobotu od večera až do noci hrála na zábavě populární regionální skupina Brutus.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a zbytek je z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz