Zpravodajství

Nejkurióznější krádež: zmizelo 2600 tun hnoje

V Česku se již krade snad úplně všechno. Policisté na Chebsku teď vyšetřují krádež, která nemá v historii kriminalistiky obdoby. Zatím neznámý pachatel ukradl tamnímu soukromému zemědělci stovky tun hnoje. Celkem mu tak způsobil škodu za jeden milion dvě stě tisíc korun.

Hnůj zrál na třech skládkách u Chebu před dva roky a zemědělec dlouho nic podezřelého neregistroval. Celkem zmizelo bezmála 2 600 tun zkompostovaného hnoje.

Naplnil by asi 370 valníků

Pro představu, takovým množstvím bychom naplnili 370 valníků, které vídáme zapojené běžně za traktorem. Zloději kradli hnůj asi postupně. Zemědělec to dlouho neregistroval, až teď.

Hnůj se jinak používá nejčastěji na polích s kukuřicí a bramborami, v tomto případě se ale farmáři na Chebsku domnívají, že se kradlo kvůli zahnojování větších travnatých ploch. Nevylučují, že by v tom mohla mít prsty nějaká specializovaná zahradní firma. Pachatelům hrozí za krádež hnoje až osm let vězení.

Zloději kradou také kilometry drátů

Neobvyklé a krkolomné krádeže jsou však v Česku poměrně častým jevem. Například v Praci na Brněnsku ukradli zloději přibližně šest kilometrů hliníkových drátů natažených na betonových sloupech.

Čtyři z nich se přitom zřítily. Škody se odhadují na 400 tisíc korun. Po pachatelích, kteří dráty za uplynulé dva měsíce postupně rozkradli, pátrají kriminalisté, řekl mluvčí policejního ředitelství Brno-venkov.

Hliníkové dráty byly nataženy na sloupech s elektřinou. Byly to vodicí dráty pro dráty napájené elektřinou. Šest kilometrů dlouhá trasa vedla k bývalé závlahové stanici. Zařízení není v provozu. Zloději využili toho, že drát nebyl pod napětím.

Ukradeny i bezpečnostní kamery

Neznámý zloděj ukradl 22. května ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze 2 dvě bezpečnostní kamery v celkové hodnotě kolem 20 tisíc korun. Policisté po pachateli pátrají. Věří, že ho pomůže usvědčit záznam jedné z kamer, která na místě činu zachytila podobu podezřelého. Záznam totiž zůstal uložený v nemocničním počítači.

Kradou se i urny přímo ze hřbitova

TV Nova již informovala také například o krádeži uren přímo ze hřbitova. Neuvěřitelná krádež se stala v Litvínově v polovině května.

Policisté dopadli čtyři lidi, které podezírají z krádeže desítek uren. Některé zcizené urny se policistům podařilo zajistit. Další poškození se stále hlásí, vyšetřovatelé shromažďují důkazní materiál.

Za hanobení lidských ostatků a krádež vloupáním hrozí čtveřici až dvouleté vězení. Vandalové na litvínovském hřbitově rozbili desítky schránek na urny, poničili i hroby. Popel z uren vysypali na skládce za plotem hřbitova.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz