Zpravodajství

VIDEO: Havlíčkobrodští protestovali proti slučování škol

VIDEO: Havlíčkobrodští protestovali proti slučování škol

Několik stovek rodičů, dětí a učitelů protestovalo včera v Havlíčkově Brodě kvůli plánovanému sloučení speciální základní školy Konečná. Tam chodí necelá stovka dětí s vývojovými vadami a teď by se měla spojit s jinou zdejší základní školou.

Zdroj: TV Nova

Havlíčkobrodská radnice chce sloučením škol ročně ušetřit asi 4 miliony korun. Podle rodičů je však stávající základní škola oproti té plánované, díky svému vybavení a prostorám, ideální právě pro výuku postižených dětí.

Jednání posun nepřinesla. Zastupitelé se znovu sejdou na konci června. Do té doby odpůrci sloučení slibují ještě několik dalších protestních akcí.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz