Zpravodajství

Smrt na kolejích: ženu srazil motorák

Na železniční trati u obce Hodslavice srazilo včera ráno v 8:45 hodin motorové univerzální vozidlo dvaašedesátiletou ženu. Strojník přes varovné signály nestačil srážce zabránit. „Poškozená utrpěla amputaci obou dolních končetin v oblasti bérců, rozdrcení pánevních kostí a rozdrcení dolní čelisti," řekl serveru nova.cz Zbyněk Tomšík z ostravské policie. Žena utrpěla také hlubokou ránu v levém třísle a hlubokou ránu na hlavě. Zraněním na místě podlehla. Na vině je nedoslýchavost ženy.

K nehodě došlo po vyjetí stroje z pravotočivé zatáčky asi ve vzdálenosti 30 metrů, ve směru jízdy z Hodslavic. Strojník před sebou uviděl postavu, která šla v kolejišti ve směru na Nový Jičín, zády k motorovému vlaku, a dával zvukové výstražné znamení. Střetu nestačil zabránit.

„Šetřením na místě bylo zjištěno, že poškozená trpěla nedoslýchavostí a nosila naslouchátko, které bylo nalezeno na plošině motorového vlaku," řekl Tomšík.

Dechová zkouška na alkohol byla u strojníka negativní. „Způsobilost k obsluze doložil příslušným průkazem strojníka a způsobilost k provozu kolejového vozidla byla prokázána zápisem technické kontroly," řekl Tomšík.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz