Zpravodajství

VIDEO: Úhyn ryb šokoval i rybáře

VIDEO: Úhyn ryb šokoval i rybáře

Velký úhyn ryb včera pozdě odpoledne zaznamenali rybáři v Kunovicích u Uherského Hradiště. Co znečistilo tamní říčku Olšavu se stále zjišťuje.

Zdroj: TV Nova

Tisíce mrtvých ryb - tak vypadala hladina Olšavy včera v podvečer. Nešťastní rybáři jen přihlíželi, jak neznámá chemická látka zahubila veškerý život. 

V délce zhruba čtyř kilometrů byly vyhubené všechny ryby. Silně znečištěná voda otrávila kapry, cejny, štiky dokonce i sumce. Zatímco malé ryby unášel proud, ty větší ležely na dně Olšavy.

Pracovníci životního prostředí a pracovníci městského úřadu Kunovice odebrali vzorky a tímto uhynutím se v současné době zabývá policie.

Místní rybáře tak dnes čeká snad nejhorší práce, jakou si mohou představit - budou procházet korytem řeky a sbírat tisíce leklých ryb.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz