Zpravodajství

Praze chybí evropská miliarda korun

Praze chybí evropská miliarda korun
Zdroj: TV Nova

Pražský magistrát řeší finanční problém. V rozpočtu mu bude chybět miliarda korun slíbená z Evropské unie. Vláda totiž Prahu v rámci čerpání evropských peněz oproti jiným krajům znevýhodnila, jinak by se evropská finanční pomoc mohla zpomalit. Pražský primátor je rozčílen a žádá po státu finanční kompenzaci. Tu mu ministr pro místní rozvoj přislíbil.

Peníze pro Prahu nebo do ostatních regionů? Vláda se rozhodla jasně. Raději pošle 30 miliónů eur na modernizaci státních úřadů. Metropole je prý stejně moc bohatá.

Nerozumím, nechápu, špatné řešení - to je reakce pražského primátora na nepříznivé zprávy po návratu.

Škrtat se projekty ale musely. Akutně se totiž při pozdním odevzdání plánu čerpání řeší ještě stížnosti z Bruselu - podle něj máme programů moc a mohly by se vymknout kontrole. Praha se teď ale bojí o rozvoj města.

Magistrát by tak nemohl investovat do dopravní infrastruktury, protihlukových opatřeních, bezbariérové dopravy, životního prostředí nebo do vědy a výzkumu. Primátor už proto naléhavě žádá ministra Jiřího Čunka o státní kompenzaci.

Kde ale vláda peníze vezme, ministr zatím neřekl. Hned ve čtvrtek bude o finanční kompenzaci jednat primátor s premiérem a ministrem dopravy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz