Zpravodajství

Praze chybí evropská miliarda korun

Praze chybí evropská miliarda korun
Zdroj: TV Nova

Pražský magistrát řeší finanční problém. V rozpočtu mu bude chybět miliarda korun slíbená z Evropské unie. Vláda totiž Prahu v rámci čerpání evropských peněz oproti jiným krajům znevýhodnila, jinak by se evropská finanční pomoc mohla zpomalit. Pražský primátor je rozčílen a žádá po státu finanční kompenzaci. Tu mu ministr pro místní rozvoj přislíbil.

Peníze pro Prahu nebo do ostatních regionů? Vláda se rozhodla jasně. Raději pošle 30 miliónů eur na modernizaci státních úřadů. Metropole je prý stejně moc bohatá.

Nerozumím, nechápu, špatné řešení - to je reakce pražského primátora na nepříznivé zprávy po návratu.

Škrtat se projekty ale musely. Akutně se totiž při pozdním odevzdání plánu čerpání řeší ještě stížnosti z Bruselu - podle něj máme programů moc a mohly by se vymknout kontrole. Praha se teď ale bojí o rozvoj města.

Magistrát by tak nemohl investovat do dopravní infrastruktury, protihlukových opatřeních, bezbariérové dopravy, životního prostředí nebo do vědy a výzkumu. Primátor už proto naléhavě žádá ministra Jiřího Čunka o státní kompenzaci.

Kde ale vláda peníze vezme, ministr zatím neřekl. Hned ve čtvrtek bude o finanční kompenzaci jednat primátor s premiérem a ministrem dopravy.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz